Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Krajina s hradem (Bacharach s hradem Stahleck)

O20/025

Georg Schmitz (1851-1917)

KRAJINA S HRADEM (BACHARACH S HRADEM STAHLECK)

19. století
Olej na plátně, 47x69 cm, sign. vlevo dole "G.Schmitz Hainburg". Rámováno. Stav A.

Johann Georg Joseph Schmitz - německý malíř - krajinář a marinista tzv. Düsseldorfské školy. Studoval na Kunstakademie v Düsseldorfu u Andrease a Karla Müllera a Oswalda Achenbacha. Poté pobýval nějaký čas v Berlíně. Od roku 1876/1877 se usadil v Hamburku.