Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Pohled do zámeckého parku v Lednici

O20/028

Oskar Schmal (1904-1976)

POHLED DO ZÁMECKÉHO PARKU V LEDNICI

1928
Pohled do anglického parku se solitérním stromem na zalesněném horizontu. Olej na plátně 68,5x53 cm. Značeno ld Ossi Schmall, Eisgrub 1928. Stav C. Dvě retušovaná místa, zažloutlý lak. Rámováno

Oskar Schmal - rakouský malíř a grafik narozený v Brně. Studoval v Praze, na berlínské akademii u prof. E. Orlika a v Paříži. V meziválečném období vystavoval v Brně, na III. Zlínském salonu, koncem 20. a ve 30. letech se účastnil výstav ostravského Kunstringu. Byl členem Wiener Secession. Roku 1964 obdržel Cenu města Vídně pro výtvarné umění. Byl mu propůjčen i profesorský titul.