Hlavní stránka > Aukce > 20. online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Cesta na Děvín

O20/031

Josef Dvořák (1883-1967)

CESTA NA DĚVÍN

Olej na překližce, 49,5x64 cm, sign. vpravo dole "Dvořák". Stav A.

Josef Dvořák - český malíř - krajinář, tkadlec a kreslič textilních vzorů. Studoval u Antonína Slavíčka, působil v Kameničkách. Byl otcem akademické malířky Anny Dvořákové a přítelem malíře Rudolfa Kremličky. Jeho obrazy jsou zastoupeny ve sbírkách Městského muzea a galerie Hlinsko.