Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Koláž - Vítězslav Nezval, plakát a noviny

O21/179

Adolf Hoffmeister (1902-1973)

KOLÁŽ - VÍTĚZSLAV NEZVAL, PLAKÁT A NOVINY

1960, 1961
Koláž na papíru (tisk, kresba tuší), 31,9x20 cm, sign. monogramem a dat. tuší vpravo dole: "AH 60". Spolu: plakát k výstavě Adolf Hoffmeister - Visages - Illustrations - Collages, Maison de la Pensée Française, Paříž 1961, ofset, 59x42 cm (výřez pasparty). - Les Lettres françaises 807, 14. - 20. 1. 1960, s článkem "ADOLF HOFMEISTER (sic!) et la beauté d`aujourd`hui par ARAGON", jehož útržek byl použit na výše zmíněném plakátu. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Noviny mají zažloutlý papír, místy drobné skvrny a trhliny na okrajích.