Hlavní stránka > Aukce > 23. Bibliofilská online aukce > Pět rukopisných knih

O23/205

PĚT RUKOPISNÝCH KNIH

19. stol.
Vel. 16° (14,5x9 cm) - 12° (18,2x11,2 cm). Arnold Táborský: Mistr Jan Hus a Jeronym Pražský, jich boje a utrpení pro právo a pravdu. Rosice, v srpnu r. 1889. Rukopisná kniha s ilustracemi (kresbami tužkou). 386 číslovaných s., česky. Pevná kožená vazba, knižní blok oddělen od vazby a rozpadlý na několik částí. Duchownj Poklad neb: Katolicke Modlitby: pro osobu Ženskau. Psany w Roce 1806. Sau k dostanj u Jana Ssindelaře. Rukopisná kniha s ozdobnými iniciálami. 88 číslovaných s., česky, psáno kurentem. Pevná kožená vazba s tlačeným a zlaceným dekorem. Uloženo v pouzdru se zdobeným koženým potahem. Duchownj Poklad aneb Katolicke Modlitby... 207 číslovaných s., česky. Pevná kožená vazba. Psáno kurentem, barevně zdůrazněné nadpisy, na začátku i na konci rukopisné poznámky. Poklad duchownj a neb katolické modlitby z rozličných knižek sebrané, w nich se obsahugau modlitby rannj, wečernj, při Mssj swaté, tež před a po sw. zpowedj, před a po swat. Prigjmanj... 103 číslovaných s., česky. Pevná kožená vazba. Rukopisná kniha s kurentním textem psaným v předtištěných ozdobných kartuších, ručně kolorovaných, červeně zdůrazněné úvodní iniciály. Na začátku i na konci knihy rukopisné poznámky. Institutionum Theologiae Pastoralis Nrus IIdus. 239 číslovaných s., latinsky, česky, německy. Pevná polokožená vazba. Rukopisná kniha psaná kurentem. Stav všech knih odpovídá stáří a hojnému používání. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka