Hlavní stránka > Aukce > 23. Bibliofilská online aukce > Soubor 6 bibliofilií P. Bezruče

O23/233

Petr Bezruč (1867-1958)

SOUBOR 6 BIBLIOFILIÍ P. BEZRUČE

1934-1956
Hrabyň. Vel. 2°, 31,6x22,3 cm. Nestránkováno, česky. Měkká šitá vazba. Titulní strana tištěna v černé barvě, podepsána autorem. Dále podepsán autor vzpomínky na p. faráře Böhma Dr. Vojtěch Martínek. Signované dřevoryty Arnošta Hrabala a Václava Bilovského. Jako soukromý tisk vydal Alois Kučík v Břeclavi (a Břetislav Pračka v Mor. Ostravě) r. 1934. Celkový náklad 300 výtisků. Tento exemplář nese číslo 142. Šest Slezských písní Petra Bezruče. Vel. 4°, 28x19 cm. 30 číslovaných s., česky. Volné nerozřezané archy v obálce. Grafická úprava a ilustrace (zinkografie) Jožka Baruch. Vydala Pobeskydská jednota slezská ve Frýdku jako soukromý tisk v roce 1935. Celkový náklad 120 číslovaných výtisků. Tento exemplář nese číslo 22. Podpis ilustrátora pod frontispisem, podpis básníka pod faksimilií básně v úvodu. Červený květ. Vel. 2°, 31,2x22,3 cm. Nestránkováno, česky. Měkká šitá vazba. Signovaný linoryt a úprava Jaroslav Dobrovolský. Vydal Alois Kučík v Břeclavi (a J. Dobrovolský z Hodonína) r. 1936. Celkový náklad 165 výtisků. Tento exemplář nese číslo 147. Šest básní. Vel. 4°, 30x21 cm. 22 číslovaných s., česky. Měkká šitá vazba v obálce. Dřevoryty Stanislav Menšík. Vydal ÚNV hl. města Olomouce r. 1947. Celkový náklad 800 číslovaných výtisků na velkolosínském ručním papíře. Tento exemplář nese číslo 125. Na předtitulu podpis autora s dat. 21. III. 1948. Já. Vel. 4°, 28,8x20,8 cm. Nestránkováno, česky. Volné nerozřezané archy v obálce. Frontispice Vilém Wünsche. Vydala Marie Lukasíková v Ostravě r. 1947 jako soukromý tisk. Celkový náklad 300 výtisků. Tento exemplář nese číslo 57. Podpis Petra Bezruče s dat. 15. IX. 1947. Balady. Vel. 4°, 29,5x20,5 cm. 67 číslovaných s., česky. Volné archy v obálce. Titulní strana tištěna v černé barvě, podepsána autorem. Frontispice (sign.), ilustrace a grafická úprava Alois Schneiderka. K otevření Památníku P. Bezruče vydal Slezský studijní ústav v Opavě r. 1956 jako 4. sv. Knihovny Památníku P. Bezruče. Celkový náklad 800 číslovaných výtisků. Tento exemplář nese číslo 150. Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka