Hlavní stránka > Aukce > 23. Bibliofilská online aukce > Soubor 5 ženských aktů

O23/280

Petr Vlček (1962)

SOUBOR 5 ŽENSKÝCH AKTŮ

1976
5 kreseb tuší, z toho 3 lavírované (tónované), volné listy 42x29,8 cm (z toho 2 šířkové formáty) ve společné paspartě, signováno a datováno propiskou vpravo dole "Vlček 76".

Petr Vlček - český akademický sochař a umělecký sklář. V letech 1981-1984 studoval SVŠ V. Hollara v Praze, 1984-1990 pak produktový design na katedře architektury VŠUP. Roku 1990 získal stipendium italského Ministero dei Beni Culturali v Římě. Působí ve svobodném povolání. V letech 1992, 1996, 1998 a 2000 byly jeho práce vybrány newyorským Corning Museem mezi sto nejzajímavějších a publikovány v NG Review 13,17,19, a 21. Již od roku 1989 pravidelně vystavuje po celém světě, jeho práce jsou zastoupeny v domácích i zahraničních sbírkách. Od konce 80. let věnuje především tavené skleněné plastice. Inspiraci čerpá ze starověkých kultur, ale i např. z kubismu, pro jeho tvorbu je charakteristická archetypální symbolika a tvarové zjednodušení směřující až ke geometrické abstrakci.