Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Květ

O4/0117

Cecilie Marková (1911-1998)

KVĚT

1967
Pastel na papíře, 450x300 mm, sign. a dat. uprostřed dole "9. 4. 67 CM.". Cecilie Marková - kyjovská malířka, jedna z předních českých představitelek naivního umění 20. stol. Poprvé své dílo významněji prezentovala na výstavách československého naivního umění 1964–1965 v Brně a Praze. Samostatná výstava byla kromě českých zemí autorce uspořádána v polském Gdaňsku. Její dílo je zastoupeno v mnoha českých institucích a v Collection de L’Art Brut v Lausanne. Lit.: Cecilie Marková Podobenství duší, Katalog výstavy SGVU v Litoměřicích, GVU v Hodoníně a MMU Olomouc, kurátoři výstavy Jan Šíbr a Alena Beránková, 2008. Rámováno, zaskleno.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.