O4/0606
ČTVEŘICE SKLENIC
Čechy, 19. (- zač. 20.) stol.
Dvě flétny na sekt z bezbarvého skla, na nožce a ploché patce, broušené a řezané s motivem iniciál "C. M." ve florálním rámci, zlacený okraj. - Cylindrická číška z bezbarvého skla, zevně fasetovaná, na pohledové straně matně řezaný motiv ozdobných korunovaných iniciál "PL" ve vavřínovém věnci, zlacený okraj. - Zvonovitá číše z bezbarvého skla, zdobená kaménkovými brusy včetně náročně pojednané patky, na pohledové straně ryté věnování ve florálním věnci: "Gewidtmet zum Namensfeste meinen Sohne. / F. B. / von seinen Vater." a na protilehlé straně v medailonu uprostřed osmicípé hvězdice iniciály "T. M.".
V. 20,5 cm, 10,5 cm a 12,7 cm.