O4/0605
POHÁR S VÍKEM
Čechy, okolo 1800
Pohár barokizujícího tvaru z bezbarvého skla, foukaný do formy a broušený, zvonovitá kupa na balustrové fasetované nožce se zatavenou zlatou nití a ploché patce, klenuté víko s plochým sedmihranným úchytem, zdobeno zlacenou řezbou kvítků na plášti a patce a věncem z lístků a zlacenými detaily na víku.
V. poháru 17,5 cm, celková v. 22 cm.
Značeno černě psanými inventárními čísly.
Stav A-C.