Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Figurální svícen

O4/0793

FIGURÁLNÍ SVÍCEN

Itálie, 20. stol.
Pětiplamenný svícen v barokním tvarosloví, dřík v podobě sedící ženské figury, držící rozdvojená akantová ramena zakončená kalichovitými svícníky, vysoký čtyřboký architektonický sokl s aliančním erbem na pohledové straně, přidržovaný dvojicí andílků. Bílý porcelán, barevně malováno, tónované inkarnáty, zlacená štafáž, ramena odnímatelná. V. 57,5 cm. Na podední modře tištěná značka zkřížených linií s písmeny "FR". Stav restaurováno.