Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Panna Maria Lomecká

O4/0902

PANNA MARIA LOMECKÁ

Čechy, 2. pol. 19. stol.
Komorní dřevořezba lidového charakteru je volnější replikou devoční sochy z jihočeského poutního místa Lomec. Figura je pojednána jako vysoký reliéf, určený pro čelní pohled. Madona v červeno-modrém šatu stojí na nízkém profilovaném podstavci, na levé ruce drží sedícího Ježíška s jablkem, v pravé původně nesla žezlo; obě postavy jsou korunované. Dřevo řezbované, polychromované, zlacené, v. 34,5 cm. Stav C. Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, NPÚ Brno 2018.