O4/0937
STOLNÍ HODINY MINIATURNÍ
Německo / Francie,
konec 19. stol. (strojek 18. stol.)
Miniaturní stříbrné sloupkové hodiny v historizujícím tvarosloví, luxusní exemplář bohatě zdobený gravírováním, malovaný pestrými emaily s florálními motivy, ornamenty a výjevem dvojice labutí na zadní straně skříňky, vykládaný perlami a polodrahokamy, po stranách dvojice dětských bust na podstavcích, hodinová skříňka je završena kyticí ve váze, stupňovitý sokl na čtyřech kulovitých nožkách. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, prolomen otvorem pro nátah a opatřen dvojicí ruček. Celková (hrubá) hmotnost 589 g, 21x12x6,5 cm, Ag 900/1000 (ca 497 g), německá výrobní značka, strojek s vyřezávaným můstkem setrvačky značen: "Menat" a sériovým č. "261785".
Jdoucí, včetně klíčku.
Osvědčení puncovního úřadu.