O4/0938
STOLNÍ HODINKY VE SKŘÍŇCE S PORTRÉTEM ALŽBĚTY PETROVNY
2. pol. 19. stol. (strojek starší)
Stolní hodinky ve stříbrné skříňce s na perleti malovanou oválnou miniaturou na víku, představující portrét carevny Alžběty Petrovny (1741-1762), dcery Petra I. Velikého. Hodinová skříňka oválného půdorysu na třech kulovitých nožkách a s odnímatelným víkem je dále zdobena reliéfní girlandou / lístky a osazena modrými safíry a dvojicí diamantů (Ø ca 1,7 mm), celková (hrubá) hmotnost 216,71 g, 7,5x6,5x4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách) a opatřen dvojicí žlutých šípových ruček, Ø 3,6 cm. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Hen(y) Hindley York 1909". 1. kokošnikový punc, mistrovská značka "ФA".
Funkční a jdoucí.