O4/1104
ČTVEŘICE OLTÁŘNÍCH PLASTIK
Tibet / Thajsko,
19. / 20. stol.
Buddha sedící v lotosové pozici Padmasana, v gestu Bhumisparša mudra (v jednom případě Samadi mudra), zlacený a patinovaný bronz, s vlasy zdobenými modrou barvou (ve dvou případech), barevně zvýrazněné linie nosu, očí a rtů, v. 7,5 cm, resp. 10 cm (v 1 případě).