O4/1107
ZELENÁ TÁRÁ
Tibet,
20. stol.
Tára sedící v polouzavřeném sedu, s pravou rukou spuštěnou dolů a otevřenou v gestu prokazování milosti. Levá ruka svírá dvěma prsty stonek modrého lotosu a ukazuje kartari mudru. Bronz, zdobeno zlacením (na tváři) a malbou, v. 16 cm.