O5/054
MANDORLA
Tibet,
16. stol.
Mandorla ze zlaceného bronzu osázeného drahými kameny, součást buddhistické plastiky, s motivem mořské příšery makara a ptáka garudy, v. 16 cm.
Některé z kamenů chybí.