Hlavní stránka > Aukce > 7. Fotografie a práce na papíře > Regno di Boemia Di Nuova Projezione

O7/012

Antonio Zatta (1722-1804)

REGNO DI BOEMIA DI NUOVA PROJEZIONE

1779
Dva listy, dobově kolorované mědiryty PARTE OCCIDENTALE a PARTE ORIENTALE, vydal v Benátkách Antonio Zatta, ryl Marco Pitteri. Mapa převzatá ze Zattova díla „Atlante Novissimo“, publikovaná v letech 1779-1785. Jedná se o jeden z nejkrásnějších a nejúplnějších atlasů, jaké byly v Itálii v 18. století vydány. Každý list zdoben krajinnou vedutou, doplněn o legendu a měřítko. Tisková plocha 310x405 mm, papír 515x390 mm. Stav B.
Mírně poškozené okraje (překlady), jedna trhlina nezasahující do tiskové plochy, mírně znečistěné okraje. Giovanni Marco Pitteri – benátský pozdně barokní rytec. Pracoval v dílně G. B. Piazzetty (1682/1683-1754), jehož portréty reprodukoval s téměř fotografickou přesností. Jedním z jeho žáků byl později Giovanni Domenico Lorenzi.

Antonio Zatta – jeden z nejvýznamnějších italských vydavatelů map 2. poloviny 18. a přelomu 19. století, sídlící v Benátkách. Jeho nejvýznamnějším dílem je čtyřsvazkový atlas "Atlante Novissimo", vydávaný v letech 1776-1785, do něhož přispěli rytci G. Pitteri, G. V. Pasquali a G. Zuliani.