Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Ukřižování

O9/016

Bohuslav Reynek (1892-1971)

UKŘIŽOVÁNÍ

Suchá jehla na papíře, 178x120 mm, sign. vpravo dole pod tiskem tužkou "Reynek". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Bohuslav Reynek - básník, překladatel a vydavatel poezie, grafik. Během studia na jihlavské reálce se začal věnovat kresbě a malbě. V roce 1933 si Bohuslav Reynek poprvé vyzkoušel techniku suché jehly. Mezi lety 1933–1971 tak vytvořil více než šest set grafických listů technikou suché jehly nebo leptu. Nejvýznamnější část Reynkova grafického díla vzniká v 50. a 60. letech 20. století.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.
Dražit Dražit na LiveBid