O9/300
ZLATÝ ŠATLÉN S MEDAILONEM
Rakousko-Uhersko, Praha a Vídeň, 2. desetiletí 20. stol.
Šatlén ze žlutého zlata s provlékacím korálkem zdobeným černým emailem a dvěma diamantovými routami a s oválným medailonem, opatřeným na svrchní straně ozdobnou aplikou, osazenou dvojicí opálů a rubínů a centrálním tyrkysem, uvnitř dvě vyjímatelná sklíčka. Puncovní značky Z-27, mistrovská zn. "BN", patrně Benno Novotný (od r. 1910).
Au ryzost
580/1000.
Celková (hrubá) hmotnost 60,14 g, celk. d. řetízku 157 cm, medailon 4x3 cm.
Dražit na LiveBid