Hlavní stránka > Aukce > 9. Online aukce starožitností a uměleckých předmětů > Relikviář

O9/400

RELIKVIÁŘ

Itálie, 16.-19. stol.
Corpus Christi, minuciózní řezba v červeném korálu (d. 15 cm), jehož přirozeného tvaru mistrně využívá k prohloubení naléhavosti výrazu. Spolu s nápisem INRI a lebkou se zkříženými hnáty adjustováno na dracounové podložce v dřevěném rámu, doplněno korálkovými aplikami lístků do podoby stromu života. Uloženo v zaskleném architektonickém rámu z mořeného dřeva intarzovaného gravírovanou a černěnou kostí a želvovinou, 36x46,5 cm. Rám neorenesanční (19. stol.), relikviář pravděpodobně z konce 18. století využívá zřejmě samostatně dochovanou podstatně starší řezbu Krista. Stav restaurováno.

Dražit Dražit na LiveBid