Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Týnský chrám

A57/063

Jaroslav Šetelík (1881-1955)

TÝNSKÝ CHRÁM

1911 Kombinovaná technika na papíře, 364x229 mm, sign. a dat. vpravo dole "Jaroslav Šetelík 11". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Jaroslav Šetelík - malíř, kreslíř, narozen v Táboře, studoval v Mnichově, později u Lišky na UMPRUM v Praze a u profesora Ottenfelda na AVU, nejlepší malíř pohledů na Prahu, četné zahraniční cesty, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 obrazů určených k propagaci holandských měst, příležitostně se věnoval i nástěnné malbě, publikoval ve Zlaté Praze, byl oceněn Grand Prix na výstavě v Barceloně, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze.