Hlavní stránka > Aukce > 57. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Párové svícny

A57/749

PÁROVÉ SVÍCNY

1839 Uhry, Bratislava. Dvojice stříbrných jednoplamenných svícnů balustrového tvaru, s širší zvonovitou podstavou, dvěma ozdobnými prstenci a kalichovitým svícníkem, ražené ornamentální bordury, mistrovská značka "FB" a "SH", třináctilotové puncy, značka s beránkem a č. "13", "U" na vodorovně šrafovaném podkladu. "Beschauzeihen" Trenčín, viz Kőszeghy, č. 2117. Mistrovská značka Samuel Huszár, viz Kőszeghy, č. 2127. V. 25 cm, celková hmotnost 760,65 g. Ag 800/1000. Osvědčení puncovního úřadu. Stav restaurováno.