Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor cínového nádobí

A59/0023

SOUBOR CÍNOVÉHO NÁDOBÍ

Střední Evropa (Praha), 19. stol.
Dóza kónického tvaru s vypouklým odnímatelným víkem, celoplošně zdobená bohatě gravírovaným a tepaným květinovým dekorem podle lidových vzorů, v. 15,5 cm, celková výška 21 cm, neznačeno. Zvonovitý pohár na nízké patce, bez dekoru, v. 10 cm, neznačeno. Váza širšího balustrového tvaru s jednoduchým prstencovým dekorem pod hrdlem, značeno na podední "C H G" s korunou, štítkem (viz Ladýřová - snad Švédsko?) a "M8", v. 14,5 cm. Trojice mírně kónických číší bez dekoru, v. 12,3 cm, 12,2 cm a 10,5 cm, zn. na podední raženými číslicemi "VC 30, VT 11 a 1858", menší pohárek zn. "I. A. SCHELLER FEIN ZINN" (Praha). Stav B. Lit.: L. Ladýřová, Cín ze sbírek Krajského muzea východních Čech, Pardubice: Katalog výstavy, Pardubice 1983, s. 52 a 63, č. 186.

Vyvolávací cena: 900 Kč