Hlavní stránka > Aukce > 59. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Soubor stolního stříbra

A59/0165

Rakousko-Uhersko, Vídeň, Franz Rumwolf (činný 1870-1912)

SOUBOR STOLNÍHO STŘÍBRA

1866-1922
Košík kruhového půdorysu z tlačeného, prolamovaného a tepaného stříbrného plechu s dekorem v secesním florálním tvarosloví, na čtyřech ozdobných nožkách, se sklopným uchem a nepůvodní vložkou z jenského skla. 197,38 g, v. max. 14,3 cm, Ø 10,3 cm. Ag 800/1000. Punc. značky S-30 (Diana) a S-33 (ucho), mistr. značka "FR". - Kulovitá vázička z bezbarvého ledovaného skla, na hrdle opatřená stříbrnou montáží, zn. „J &. C“ (Anglie, Birmingham, Jones & Crompton?), punc. zn., v. 7 cm. - Stříbrný prolamovaný košíček na nízké patce, kruhový půdorys, stěny formované do tvaru trojlistu, s trojitým páskovým uchem završeným mačkanou stuhou, 39,32 g, v. 9 cm, Ag 800/1000. Firemní zn. (Německo, Mohuč, Martin Mayer GmbH) a ryzostní č. - Chladič na víno z bezbarvého ledovaného skla, opatřený montáží z obecného kovu s uchem a vyjímatelnou podložkou, v. 15,5 cm. Stav A. Provenience: sbírka Karla Löwa. Osvědčení puncovního úřadu.

W. Neuwirth, Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen 1867-1922, 2 L - Z, Wien 1977, s. 166-167.