A59/0166
SOUBOR ČAJOVÝCH LŽIČEK
Rakousko-Uhersko, Vídeň a Praha,
1866-1922
Soubor devíti stříbrných čajových lžiček ze tří různých sad (5, 3 a 1), dva typy zdobeny na rukojeti gravírovaným monogramem. Celk. hmotnost 206,67 g, d. 15-16 cm. Ag 800/1000. Punc. zn. S-30 (Diana), mistr. zn. „FO“ (Franziska Ott, Fuhrmannsgasse 13, 1883-1897), „K.A“ a „TS“.
Stav A-B.
Lit.: W. Neuwirth, Lexikon Wiener Gold- und Silberschmiede und ihre Punzen 1867-1922, 2 L – Z, Wien 1977, s. 90. Provenience: sbírka Karla Löwa.