A62/201
Anthonis van Dyck, následovník (1599-1641)
PORTRÉT MLADÉHO GENERÁLA
19. stol.
Olej na plátně, 45x55 cm. Akademická studie obrazu, vzniklá pravděpodobně jako kvalitní studijní práce některého ze studentů vídeňské akademie na půdě Uměleckohistorického muzea ve Vídni podle originálu Antonise van Dycka: Portrét mladého generála. Ten ovšem zobrazuje postavu celou, na rozdíl od zde nabízené portrétní studie.