Hlavní stránka > Aukce > 62. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Dáma s červeným slunečníkem

A62/222

Antal Neogrády (1861-1942)

DÁMA S ČERVENÝM SLUNEČNÍKEM

Olej na plátně, 72,8x98 cm, sign. vpravo dole „Neogrády“. Rámováno ve zlaceném blondelovém rámu. Znepokojivá atmosféra pozdně letního dne s bouřkovými mračny a hejnem letících vran je gradována rudým terčem otevřeného slunečníku, částečně zakrývajícího postavu mladé dámy v klobouku na louce plné bílých květů. Stav restaurováno.

Antal Neogrády - významný maďarský malíř, krajinář.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.