Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní špindlovky s repoussée plastickým pláštěm

A64/023

ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY S REPOUSSÉE PLASTICKÝM PLÁŠTĚM

Anglie, Londýn, R. Welldon 18. / 19. stol.
Zlaté kapesní hodinky v ochranném pouzdru s repoussée dekorem mytologické scény v rokokovém tvarosloví. Celková (hrubá) hmotnost vč. pouzdra 110,07 g, hodinky 78,63 g, Ø 4 cm (pouzdro 4,8 cm). Prvotřídně zachovalý guilloché ciferník zlaté barvy je dělen reliéfními arabskými číslicemi na matovaném podkladu a opatřen dvojicí vlnovkových ruček. Ciferník i ručky jsou pravděpodobně pozdějšího data (kolem r. 1800). Strojek s vřetenovým krokem, balustrové sloupky čtvercového řezu, vyřezávaná základová deska a můstek setrvačky, na základně značeno: "R. Welldon LONDON 2434". Velmi kvalitní práce, mimořádně zachovalá. Apokryfní britské puncovní značky, pravděpodobně pozdější ciferník i plášť. Stav A. Funkční. Včetně klíčku. Se jménem rodiny Welldon, případně Weldon, se v Londýně mezi hodináři setkáváme v průběhu 18. a 19. století opakovaně. Známí jsou hodináři Josef a Samuel, v Metropolitním museu v New Yorku jsou hodinky značené signaturou "W. Welldon", signaturu "R. Welldon" nikdo neuvádí.

Vyvolávací cena: 25 000 Kč
Vydražená cena: 36 000 Kč