Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Dámské zlaté kapesní špindlovky

A64/032

DÁMSKÉ ZLATÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Francie, Paříž, 80. léta 18. stol.
Dámské kapesní hodinky v pouzdru ze zlata, plášť zdoben barevnými emaily a osázen diamanty ve stříbrné aplikaci. Celková (hrubá) hmotnost 44,73 g, Ø 3,5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček a otvorem pro nátah, značen výrobcem: "Romilly A PARIS". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, zlacená mosaz, stříbrný terč regulátoru, na základně značeno "Berthoud Paris". Stav restaurováno. Funkční, cínem letovaný plášť na vnitřní straně.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.