Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté dámské bicí špindlovky

A64/033

ZLATÉ DÁMSKÉ BICÍ ŠPINDLOVKY

Švýcarsko, Ženeva, Isaac Soret & Fils ca 1770-1780
Dámské zlaté kapesní hodinky, bicí se čtvrťovou repeticí, bohatě zdobené pouzdro vykládané žlutým a růžovým zlatem a osázené bílými kamínky, na zadní straně pláště postava zahradníka v loubí. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí prolamovaných ruček zdobených kamínky a otvorem pro nátah, značen výrobcem: "Isaac Soret & FILS". Celková (hrubá) hmotnost 52,29 g, Ø 3,5 cm. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem a "No 14804". Stav B. Funkční a jdoucí, včetně bicího ústrojí. Restaurovaný ciferník, uvolněná hodinová rafička.

Isaac Soret (1673-1750) se narodil jako syn Barthélemyho Soreta a Susanne Terrouxové. S již dospělým synem Davidem založil v Ženevě firmu Isaac Soret & Fils. Po jeho smrti společnost pokračovala pod vedením jeho syna a dcery Susanne do 1. poloviny 19. století.

Vyvolávací cena: 18 000 Kč

Pro zadání absenční dražby se nejprve přihlaste nebo zaregistrujte.

Aukční přirážka činí 20 % ke kladívkové ceně.

Písemný limit
Částka v CZK
Telefonní dražba
Podat nabídku