Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Dámské kapesní špindlovky

A64/034

DÁMSKÉ KAPESNÍ ŠPINDLOVKY

Švýcarsko, Ženeva, Jean Louis Patron ca 1770-1780
Dámské kapesní hodinky ze zlaceného bronzu, plášť zdoben gravírováním, florální intarzií stříbrem, skleněný kryt původně lemován bílými kamínky (dochovány torzovitě). Celková (hrubá) hmotnost 62,80 g, Ø 4 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty, opatřen dvojicí černých ruček a otvorem pro nátah, značen: "J.n L.s Patron A GENEVE". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky. Na základně taktéž značeno výrobcem a č. stroje "5510", totéž číslo a další značky na vnitřní straně pláště. Stav odpovídající stáří. Jdoucí.

Jean-Louis Patron se narodil v roce 1750 v Ženevě jako syn Pierra Patrona (1718-1773) a Pernette Jaquet (1727-1807). Otec Pierre byl uveden kromě řemesla hodinářského i jako Tireur d`or (výrobce zlatého drátu). Jean-Louis Patron byl bratrem Jacquese Patrona, oženil se s Jaqueline Johannou Patry (1757-1833), dcerou zlatníka Jeana Patryho (1728-1775). Z tohoto manželství se narodily dvě dcery.