Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Zlaté kapesní hodinky s loveckým výjevem

A64/056

ZLATÉ KAPESNÍ HODINKY S LOVECKÝM VÝJEVEM

Anglie, Londýn, William Wright 70. léta 18. stol.
Zlaté kapesní hodinky se zdobeným pláštěm, vykládaným žlutým a růžovým zlatem, na zadní straně postava lovce s úlovkem a psem v krajině. Celková (hrubá) hmotnost 61,73 g, Ø 4,3 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi a opatřen dvojicí šípových ruček a otvorem pro nátah. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, gravírovaná základová deska, značeno: "Will(m) Wright 812 London". Stav B. Funkční a jdoucí, včetně klíčku.

Hodinář William Wright z Crown Street v Southwarku je uváděn v souvislosti s komisí, zřízenou v r. 1715 Jiřím I., do níž byl pozván v květnu 1716 za účelem modernizace hodin na Westminsterském opatství (Big Ben). Howard Walwyn nabízel k prodeji (a úspěšně prodal) luxusní podlahové hodiny, signované stejnou signaturou, z let 1730-1735: http://www.walwynantiqueclocks.com/fine-antique-clocks/d/william-wright/169776 a adresář pro Westminster a Borough of Southwark z roku 1794 uvádí: Wright Wm., Working Goldsmith, 217, Tooley-street.

Tato aukční položka byla dražena před více než rokem a již není aktuální.