A64/057
KAPESNÍ HODINKY
Švýcarsko, Ženeva, Terrot
posl. čtvrt. 18. stol.
Kapesní hodinky ze zlacené mosazi, celková (hrubá) hmotnost 110,16 g, Ø 5 cm. Plášť je na zadní straně zdoben jemnou emailovou malbou se zlacenými detaily: symbolický výjev dvojice dívek v krajině, po obvodu z obou stran osázeno diamanty. Bílý emailový ciferník je dělen černými římskými číslicemi pro hodiny a arabskými pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí nepůvodních prolamovaných ruček a otvorem pro nátah, značen: "Terrot A GENEVE". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky. Na základně značeno: "Terrot A Genéve", na vnitřní straně pláště značka emailéra "6 / LETON / 112".
Funkční, jdoucí. Vlasová prasklina ciferníku.
Philippe Terrot (1698-1781) jako mistr cechu uváděn od r. 1732 v Ženevě.