Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s emaily

A64/058

KAPESNÍ HODINKY S EMAILY

Švýcarsko, Ženeva, Bordier 18. / 19. stol.
Kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, z obou stran po obvodu zdobeným bílými kamínky a na zadní straně emailovou miniaturou dámy s psíkem v náručí a květinovými motivy. Celková (hrubá) hmotnost 105,82 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ozdobných ruček a otvorem pro nátah, značen: "Bordier A GENEVE". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně taktéž značeno výrobcem, plášť na vnitřní straně značen: "LETON". Stav B. Drobné oděrky na ciferníku, funkční, jdoucí.

Hodinářská dynastie Bordierů se v Ženevě datuje od jejího zakladatele Denise Bordiera, který je uváděn mezi léty 1550-1575, a pokračuje zde až téměř do poloviny 19. století.