Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné kapesní hodinky malované

A64/096

STŘÍBRNÉ KAPESNÍ HODINKY MALOVANÉ

Švýcarsko, Ženeva, Jourdan 1. čtvrt. 19. stol.
Stříbrné kapesní hodinky, celková (hrubá) hmotnost 87,69 g, Ø 5 cm. Emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny a pro minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí černých Breguet ruček a otvorem pro nátah, po obvodu zdoben pestrou miniaturní malbou galantního výjevu. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, značeno: "Jourdan A GENEVE N 2616", stejně značen i vnitřní plášť z obecného kovu. Stav C. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 6 000 Kč
Vydražená cena: 6 000 Kč