Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Kapesní hodinky s emaily

A64/097

KAPESNÍ HODINKY S EMAILY

Francie, Paříž, Maruy ca 1. třetina 19. stol.
Kapesní hodinky ze zlaceného stříbra, celková hmotnost 117,18 g, Ø 4,5 cm (obal Ø 5 cm). Emailový ciferník je pestře malovaný motivem trojice andílků v oblacích, dělený černými římskými číslicemi, opatřený dvojicí ozdobných ruček a otvorem pro nátah. Plášť s ozdobně tepanými obroučkami je ze všech stran pojednán velmi kvalitní miniaturní emailovou malbou s mytologickými výjevy a romantickými krajinami s antikizující architekturou, na úchytu značeno "J.W". Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, na základně značeno: "Maruy A PARIS No 1804". Stav B. Funkční a jdoucí.

Vyvolávací cena: 35 000 Kč
Vydražená cena: 44 000 Kč