Hlavní stránka > Aukce > 64. aukce: Hodiny a hodinky > Stříbrné přívěskové hodinky s emaily

A64/128

STŘÍBRNÉ PŘÍVĚSKOVÉ HODINKY S EMAILY

Švýcarsko, Luzern, Carl F. Bucherer 1. třetina 20. stol.
Dámské hodinky na řetízku a broži ve tvaru mašle, stříbrný plášť je zdoben modrým guilloché emailem s motivy růží. Celková (hrubá) hmotnost 22,30 g, Ø 1,5 cm. Bílý ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí ruček a značen: "C. BUCHERER LUCERNE SWISS". Strojek s kotvovým krokem levées visibles. Ag 925/1000. Na vnitřní straně pláště značeno výrobcem, mistrovskou značkou "S.P" a sériovým č. 294. Stav B. Jdoucí.

Firma založená v Luzernu r. 1888 vyrábí luxusní miniaturní hodinky dodnes.

Vyvolávací cena: 12 000 Kč