Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Fernelii Ambiani, Medicina

A65/003

Jean Fernel (1497-1558)

FERNELII AMBIANI, MEDICINA

1554
Vel. 2°, 466 s. + index, lat. Papírová vazba s koženým hřbetem a nárožím, hřbet s šesti vazy a zlaceným zdobením, červená ořízka. Poškozená vazba, přední i zadní deska téměř odtržená. Na titulním listu razítko „Franz Joseph Kinder-spital in Prag.“ Titulní list a „Praefatio“ volně vložené, knižní blok jinak v dobrém stavu. Další části: Enarrationum medicinalium libri sex. Responsionum medicinalium liber unus. Na posledním vakátu dřevořezová ilustrace gryfa. „Io. fernelii Ambiani, Medicina. Ad Henricum II. Galliarum regem Christianissimum. Lutetiae Parisiorum, apud Andream Wechelum, svb pegaso, in vico bellovaco. 1554 Cum Priuilegio Regis.“

Vyvolávací cena: 10 000 Kč