Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Trojice starých tisků

A65/004

TROJICE STARÝCH TISKŮ

Německo, 2. třetina 18. stol.
Bartholomeo Gavanto (1569-1638): THESAURUS SACRORUM RITUUM. Kolín nad Rýnem 1734. Vel. 8°, lat. Pergamenová vazba se slepotiskovým rámovým dekorem a dvěma kovovými přezkami. Text na titulní straně tištěný červeně a černě. Části knihy: Tomus Primus – 258 číslovaných stran a index (na straně 256 je chybně vytištěná paginace 156), Tomus Secundus – 287 číslovaných stran a index, Manuale Episcoporum Pars Prima – 236 stran, Manuale Episcoporum Pars Secunda – 94 stran. Většina vytištěna ve dvou sloupcích. Na str. 90 mědirytinová ilustrace. Latinský jazyk. Justinián I. (482-565): CORPUS IURIS CIVILIS ROMANI. Lipsko 1740. Vel. 2°, 1028 + 792 s. + index, lat. Pergamenová vazba se slepotiskovým dekorem, hřbet s pěti vazy, červená ořízka. Na frontispisu mědirytina "Carolus VI. Romanorum Imperator semper Augustus", sign. J. M. Bernigeroth. Na s. 655 odtržený kus stránky v dolní části, jinak výborný stav. Dvousloupcový text, na titulní straně červeně ručně vepsáno jméno "W. F. Hofmann". Jedná se o kodifikaci římského občanského zákoníku, která vznikla na popud císaře Justiniána I. Vydal Johannes Fridericus Gleditsch. Andreas Fabricius (1528-1577): UNIVERSALIS CATECHISMUS ROMANUS. Augsburg 1756. Vel. 8°, 762 s. + index, lat. Pevná pergamenová vazba se slepotiskovým dekorem, dvě kovové přezky, na hřbetě pět vazů, vynikající stav. Na frontispisu ručně vepsaný latinský text, titulní strana tištěná červeně a černě, červená ořízka. Vydal Matthäus Rieger.

Vyvolávací cena: 10 000 Kč