Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Mapa nassavského knížectví

A65/016

Nicolaes Jansz Visscher (1649-1702)

Pieter Schenk (1698-1775)

MAPA NASSAVSKÉHO KNÍŽECTVÍ

18. století
Kolorovaná mědirytina na papíře,470x565 mm. V levém horním rohu opatřeno ozdobnou kartuší s alegorickou figurální výzdobou a nápisem "Nassovia Principatus Cum omnibus ei pertinentibus Comitatibus Dominiis, ac Praefecturis, ut et confiniis intra Lahnum, Rhenum et Moenum Flumina, ad situm verum exacte delineatus / â Joh. Jac. Stetter U. J. L. Indstenio-Nassovio Excudit N. J. C. Wissciceri Vigua Amstelodami Nunc apud Petrum Schenk Iunior, v pravém dolním rohu pole s legendou a měřítky, v mapovém rámci geografické souřadnice. Vydal Petr Schenk Iunior v Amsterdamu (mezi 1718 a 1770). Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Vyvolávací cena: 3 800 Kč