A65/067
Vladimír Štěpánek (1906-1991)
STAŘEČCI V KROJI
Akvarel na papíře, 490x385 mm (výřez pasparty), celkový rozměr s rámem 780x640 mm, sign. vpravo dole "V. Štěpánek.". Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Moravský malíř, narodil se v Holáskách u Brna. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Brně a dále soukromě v ateliéru A. Frolky. Z jeho prací také v mnohém ve své tvorbě vycházel, soustředil se především na folklórní tématiku.