A65/073
Otakar Kubín (1883-1969)
KYTICE
1959
Barevná litografie na papíře, 460x370 mm (celkový rozměr včetně rámu 780x670 mm), sign. vpravo dole "O. Kubín".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Lit.: J. Šiblík: Otakar Kubín - Coubine, soupis grafického díla, Praha 1999, č. 122.
Otakar Kubín (fr. Othon Coubine) - český malíř a grafik, člen Osmy a SVU Mánes. Studoval na sochařsko-kamenické škole v Hořicích a na Akademii v Praze (u prof. V. Brožíka, V. Hynaise, J. V. Myslbeka, H. Schwaigera a F. Thieleho). Značnou část života strávil ve Francii, kde se typickým námětem jeho děl stala krajina v Provenci, věnoval se i tématu rodných Boskovic, figurální malbě a zátiší.