Hlavní stránka > Aukce > 65. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Z Povltaví

A65/150

Jindřich Lenhart (1880-1955)

Z POVLTAVÍ

1943
Olej na kartonu adjustovaném na sololitu, 39,5x52,5 cm (výřez z rámu), zn. na zadní straně autorským štítkem "Z Povltaví 1943 Jindřich Lenhart 1880-1955". Rámováno. Stav A.

Narodil se v Nymburce a zemřel na Svatém Kopečku u Olomouce. Nejdříve se věnoval písmomalířství a dekoracím. Jeho prvním učitelem byl Mařákův žák V. Březina, později absolvoval kurzy na uměleckoprůmyslové škole v Praze, pak ve Vídni a v Karlsruhe. Zřídil si dílnu v Olomouci, kde vyráběl dekorace pro divadlo, veřejné prostory, slavnosti a spolky. Tuto dílnu vedl do roku 1928, poté se věnoval pouze malbě. Byl především krajinář, maloval i zátiší a kytice. Podnikl studijní cesty do Německa a Rakouska.