Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Dvojice kreseb s legionářskou tematikou

A68/052

Otto Matoušek (1890-1977)

DVOJICE KRESEB S LEGIONÁŘSKOU TEMATIKOU

1920
Akvarely na papíře, 150x230 mm (obě kresby mají stejné rozměry), zn. a dat. vpravo dole "Matoušek 20". Rámováno, zaskleno.

Otto Matoušek - český malíř a legionář. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Za první světové války se dostal do ruského zajetí, posléze vstoupil do československých legií. Byl jedním ze spoluzakladatelů Sdružení jihočeských výtvarníků. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých i veřejných sbírkách.

Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Vydražená cena: 2 500 Kč