Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Ženský akt

A68/051

Emanuel Frinta (1896-1970)

ŽENSKÝ AKT

1927
Kombinovaná technika - tužka a akvarel na papíře, 420x280 mm (výřez z pasparty), sign. a dat. vlevo dole tužkou "Em. Frinta III 27". Paspartováno, rámováno, zaskleno.

Emanuel Frinta - malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského. Založil soukromou školu kreslení kde vyučoval malbu, kresbu a dějiny umění. Jeho nejčastějším zobrazovaným uměleckým objektem byly ženy.