Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Venkovani před kostelem

A68/139

Josif Josifovič Bokšaj (1891-1975)

VENKOVANI PŘED KOSTELEM

1956
Olej na plátně, 60x80 cm, sign. a dat. vpravo dole "Boksay 956". Rámováno. Stav A.

Josif Josifovič Bokšaj – ukrajinský malíř krajin, žánrových obrazů, zátiší. 1963 získal titul národního umělce SSSR. Studoval na akademii v Budapešti. Jeden ze zakladatelů první umělecké školy v Zakarpatí (1927).