Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Benátky

A68/140

Karl Kaufmann (1843-1902)

BENÁTKY

Olej na plátně, 31,5x63 cm, sign. vpravo dole "Karl Kaufmann". Rámováno. Stav A.

Karl Kaufmann – rakouský malíř, studoval na vídeňské akademii. Působil převážně ve Vídni, známé jsou jeho obrazy architektur a krajin. Často cestoval, pobýval například v Itálii, Istanbulu. Užíval mnoho pseudonymů – C. von Erlach, Henri Carnier, Toretti, J. Holmstedt, Charles Marchand, J. Rollin, F. Herink, F. Pointner, Theodore Walter, F. Rodek, L. Perla, B. Lambert a další.

Vyvolávací cena: 45 000 Kč