Hlavní stránka > Aukce > 68. Vánoční aukce > Polibek a figura u stromu

A68/153

Jindřich Tockstein (1914-1975)

POLIBEK A FIGURA U STROMU

Polibek. Kombinovaná technika - pastel a tempera na papíře, 27x38,5 cm, sign. vpravo dole tužkou "Tockstein". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Figura u stromu. Kombinovaná technika - tuš a tempera na papíře, 44x31 cm, sign. a dat. vpravo dole "J. Tockstein - 1967". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Stav A.

Jindřich Tockstein - grafik, rytec skla, malíř. Studoval na AVU. Svými sklářskými díly ovlivnil řadu studentů železnobrodské sklářské i turnovské šperkařské školy.