A68/159
Franz Werner von Tamm - připsáno (1658-1724)
OVOCNÉ ZÁTIŠÍ
Olej na plátně, 56x72 cm, Rentoilováno v 19. století. Rámováno. Provenience: Dílo pochází z inventáře průhonického zámku. Stav odpovídající stáří.
Franz Werner von Tamm - barokní malíř narozený v Hamburku. Své malířské dovednosti získal v ateliéru Carla Maratty v Římě. Později působil ve Vídni jako dvorní malíř, kde zůstal až do své smrti. Proslul svými ovocnými a zvířecími zátišími.